ZVĚŘ, LOV A MYSLIVOST V ČESKÉ LIDOVÉ SLOVESNÉ KULTUŘE
Kód: DRU-8023961527Související produkty
Detailní popis produktu
Pojednámí o mysliveckých námětech v českých, moravských a slezských národních písních. Srstnatá i pernatá zvěř, lov, postavy hajných a myslivců, lovecký pes, se vrchovatou měrou objevují v celé naší lidové slovesné tvorbě.
Autora předkládaných statí „Zvěř, lov a myslivost v české lidové slovesné kultuře“ doc. MUDr. JAROMÍRA KOVAŘÍKA, CSc., není zapotřebí naší myslivecké veřejnosti představovat. Dějinám lovu a myslivosti, mysliveckým zvykům a tradicím, mysliveckým motivům v kultuře, se věnuje již několik desetiletí. Z této tématiky publikoval jako autor či spoluautor 11 monografií (vydaných též opakovaně), je tvůrcem téměř 800 časopiseckých příspěvků. Jeho záslužná myslivecká činnost v rámci národním i mezinárodním byla oceněna mnoha uznáními a vyznamenáními, včetně těch nejvyšších – Čestným mysliveckým řádem Českomoravské myslivecké jednoty, Pamětní medailí ministra zemědělství ČR za celoživotní zásluhy o myslivost.
Z bohaté publicistické činnosti doc. MUDr. Jaromíra Kovaříka, CSc., jsme vybrali tématiku o mysliveckých motivech v české lidové slovesné kultuře, která v takové celistvosti nebyla zpracována ani v našem ani v cizím mysliveckém písemnictví. Jednotlivé studie byly koncipovány před přijetím nového zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb., proto se v nich pojednává také o zvířatech, která podle tohoto zákona již nepatří ke zvěři, a dále tehdy byli popisováni též živočichové, kteří nyní ke zvěři patří.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Literatura |
---|---|
Hmotnost: | 0.09 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.